Zpět na začátek

Byl červen roku 2009 a já jsem se připojil na Facebook. Tehdy jsem ještě nevěděl že jednou se budu živit tím že pracuji na Facebooku. Tehdy to bylo krásné na Facebooku jsem měl své spolužáky ze škol na které jsem chodil, skoro žádné fotky dětí a reklamu jsem tam snad skoro neviděl prostě tam byly jen příspěvky mých přátel a maximálně sdílení z nějakých skupin. Tehdy snad lidi psali na Facebook i to že jdou na záchod.
Čas však šel dál a Facebook se začal měnit snad ne ani tím že já začal pracovat a mé přátelé stárnout a mít děti ale spíš tím že na Facebooku se začalo objevovat až moc reklamy a to až tak moc že příspěvky přátel se začali pomalu ztrácet a filtrovat postupem času jsem měl pocit že se mi už zobrazují snad příspěvky 5 posledních lidí se kterýma jsem si psal a nebo příspěvky bývalých přítelkyň.
Je tu rok 2018 a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg si řekl, A DOST!

Nová pravidla pro firmy, bez reklamy Vás nikdo neuvidí.

Mark Zuckerberg představil nový algoritmus, který by měl více preferovat příspěvky Vašich přátel na úkor příspěvku stránek. To znamená že by jsme opět měli vidět více příspěvku svých blízkých a méně příspěvku stránek.
Pro firmy to tedy znamená to že organický dosah již skoro nebude mít žádný význam jelikož téměř žádný nebude a jediný způsob jak oslovit více lidí bude ten že si budete muset zaplatit propagaci na Facebooku.
Tak že tenhle nový systém nebude možná tak ani o tom více lidi sdružovat ale spíše z firem vybrat ještě více peněz. Na závěr je však ještě moc brzo a jsem tedy zvědav jestli konečně zase uvidím víc ze života svých přátel nebo více placených reklam.

Malý bonus (Instastories)

Není to ani tak moc dávno co na Instagramu se začala přidávat reklama do Instastories a to po shlédnutí prvního uživatele kterého sledujete pokud jste však najednou se podívali takhle na příběh třeba třiceti uživatelů zobrazila se Vám pouze tahle jedna reklama. Nyní to však je tak že po prvním uživateli se Vám zobrazí reklama a pak cca po každém šestém uživateli je zase reklama.

Chcete pomoc?